Haber

75’inci saatte enkazdan çıkarılan Melek hayatını kaybetti; Geriye sadece nasıl kurtulduğunu anlattığı video kaldı.

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremde yıkılan binanın enkazında kalan Canan Güneş (39) ve Mehmet Güneş (17) hayatını kaybederken, kızı Melek (23) 75. saatte sağ olarak kurtarıldı. 5 gün sonra mide kanaması nedeniyle hayatını kaybeden Melek’ten geriye sadece hastanede, enkaz altında kalan yaşamının videosu kaldı.

Kahramanmaraş’ta Malik Ejder Caddesi üzerindeki 5 katlı binanın çökmesi merkezli depremin ardından Canan Güneş, kızı Melek ve oğlu Mehmet enkaz altında kaldı. Bu sırada aşçılık yaptığı Kıbrıs’ta bulunan baba Zekeriya Güneş (44), Kahramanmaraş’a döndü. Güneş’in eşi ve oğlunun cansız bedenleri bulundu, kızı Melek 75’inci saatte kurtarıldı. Ankara’daki hastaneye sevk edilen Melek, 5 gün sonra mide kanaması nedeniyle hayatını kaybetti.

Melek’ten geriye kalan ise yakınlarının hastane odasında çektirdiği görüntü. Manzaralarda Melek Güneş’in, “Babam aradı. Açtım ‘Alo’ dedim ama sesim gitmedi. Ondan sonra yine deprem oldu. Bu sefer yere yıkıldık. hissettim. Elimi koyduğum yerde su vardı. Kaç kere ses duydum. Hiç uyumadım.” Zekeriya Güneş, eşi ve 2 çocuğunun cenazelerini alarak Adana’daki Kabasakal Mezarlığı’na getirip yan yana toprağa verdi.

Ailesinin mezarının başına gelen Zekeriya Güneş, yaşadığı acının tarifi olmadığını, yaşadıkları sokaktaki depremde neredeyse bütün binaların yıkıldığını belirterek, “O gün Kıbrıs’taydım. Konuştuk. akşam 1 saat telefonda görüştüm ayın 14 ünde izine gidecektim kızım bayburtta kolejde okuyordu o da eve dönmüştü oğlum telefon istedi alacaktık geldiğim gün güldük şakalaştık konuştuk ondan sonra ses yok gitti herşey bitti çok sevdiği türk bayrağını oğlumun mezarına getirdim çarşıda görünce bu bayrağı gördü 5 yaşındaydı çok istiyordu.Ben aldıktan sonra odasına astı.Emanetini getirdim.Oğlumun da kızımın da vatan sevgisi başkaydı.Atatürkçüydüler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu