Ekonomi

Bakan Dönmez, doğal gaz ticaret merkezinin hukuki altyapısının bitmek üzere olduğunu bildirdi.

Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yapılması planlanan doğal gaz ticaret merkezinin hukuki altyapısına ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Birkaç kanunda değişikliğe ihtiyaç var. Meclis gündemine gelecek. gelecek günlerde.” söz konusu.

Dönmez, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Doğalgaz ticaret merkezindeki son duruma ilişkin bir soru üzerine Dönmez, “Çalışmalar devam ediyor. Hedefimiz bir yıl içinde tamamen faaliyete geçirmek.” söz konusu.

Son dönemde depreme odaklanıldığına işaret eden Dönmez, “Ayrıca bir iki kanun değişikliğine ihtiyaç var. Önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelecek. Ondan sonra yasal düzenleme yapılacak. altyapı büyük ölçüde tamamlanacak.” sözlerini kullandı.

Bakan Dönmez, Karadeniz gazının devreye gireceği tarihle ilgili olarak, “Fazla değil, biraz gecikme olabilir.” değerlendirmesini yaptı.

Çalışanlardan bir kısmının deprem bölgesinden geldiğini ve ailelerine bakmak zorunda kaldıklarını kaydeden Dönmez, “Bazıları geri dönmeye başladı. Bu biraz etkiler ama bölgeye gidip değerlendireceğim. Muhtemelen Nisan ayına kadar kalacak gibi görünüyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu