Yaşam

Çankaya Belediyesi’nden Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

Sağlıkta eşitlik ilkesiyle sağlık hizmetlerini sürdüren Çankaya Belediyesi, Halide Edip Adıvar Ortaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Çankaya Belediyesi’nin ‘sağlıkta eşitlik’ ilkesiyle uyguladığı hizmetler arasında yer alan ağız ve diş sağlığı hizmeti, okullarda öğrencilere yönelik bilgilendirme eğitimlerini de içeriyor. Halide Edip Adıvar Ortaokulunu ziyaret eden Çankaya Belediyesi Diş Hekimleri, öğrencilere ağız ve diş sağlığının neden değerli olduğu konusunda bilgi verdi. Vücut sağlığının ağızdan başladığına dikkat çekilen eğitim semineri, ağız ve diş sağlığını içeren çizgi film gösterimi ile başladı.

Ağız ve dişlerin yapısını tanıtan diş hekimleri özellikle temizliğin ve diş fırçalamanın öneminden bahsetmiştir. Ağız ve diş sağlığının neden değerli olduğunun ve nelere dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen doktorlar, temizlik ve fırçalama yapılmadığında diş ve diş etlerinde oluşacak sorunları örneklerle anlattı. Bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla soru-cevap tekniği ile desteklenen seminer, öğrencilerin interaktif katılımıyla sona erdi.

ÜÇ NOKTADA ÜCRETSİZ HİZMET

Çankaya Belediyesi’nin ilçelerde bulunan ağız ve diş sağlığı poliklinikleri vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Vatandaşların sosyal güvencesi olsun ya da olmasın sağlıkta eşitlik unsuruyla sunulan ücretsiz hizmette diş çekimi, dolgu ve diş taşı temizliği yer alıyor. Vatandaşların randevu alarak yararlanabilecekleri polikliniklerin iletişim bilgileri şöyle:

Hüseyin Kölemenoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: Aydınlar Mah. Çelikkale Sok. No: 14 Dikmen Tel: 482 56 60

prof. Dr. Nusret Fişek Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı 516. Cadde Yıldız Hizmet Binası İçi Tel: 458 90 40

100. Yıl Çankaya Evi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: Personel Blokları Mahallesi 1534. Cadde ve 1524. Cadde Kavşağı Tel: 285 85 99

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu