Ekonomi

CGI, hisse geri alım programının yenilendiğini duyurdu

MONTRÉAL – CGI Inc., BT ve iş danışmanlığı hizmetlerinin lider sağlayıcısıdır. (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB), Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nın (TSX) onayına tabi olan Olağan Kurs Sayısı Teklifinin (NCIB) yenilendiğini duyurdu. Devralma, hissedar tazminatını artırma stratejisinin bir parçası olarak şirketin A Sınıfı ikincil oy hakkına sahip hisselerini geri satın almaya devam etmesine olanak tanıyor.

Şirket yönetimi ve Yönetim Kurulu, hisse geri alımını uygun bir fon tahsisi olarak değerlendirmektedir. Teklif edilen NCIB uyarınca CGI, 23 Ocak 2024 itibarıyla tedavüldeki hisse sayısına bağlı olarak 20.457.737 A Sınıfı Hisseye eşdeğer olan halka açık halka açık hisselerin %10’una kadarını geri satın alabilir. Satın almalar, TSX’teki alternatif ticaret sistemleri aracılığıyla yapılacaktır. New York Menkul Kıymetler Borsası ve Kanada ve menkul kıymetler düzenleyicileri tarafından verilen muafiyet emirleri kapsamında TSX tesisleri dışında.

TSX kurallarına göre, 31 Aralık 2023’te sona eren altı ay için ortalama günlük işlem hacmi 337.203 hisseydi ve günlük satın alma limiti 84.300 hisse veya bu hacmin %25’i olarak belirlendi. İskonto edilebilecek muafiyetli emirler kapsamında satın alınanlar hariç, satın alınan tüm paylar süreç içerisinde piyasa fiyatından satın alınacaktır.

Geri alım programı 6 Şubat 2024’te başlayacak ve 5 Şubat 2025’ten önce veya şirketin izin verilen maksimum sayıda hisseyi geri satın alması veya geri alımı durdurmaya karar vermesi durumunda sona erecek. CGI, 5 Şubat 2024’te sona eren mevcut NCIB sırasında 7.077.246 A Sınıfı Hisseyi, hisse başına ortalama 127,71 $ maliyetle, toplamda yaklaşık 903,9 milyon $ karşılığında geri satın aldı.

CGI ayrıca, kendi belirlediği kesinti dönemlerinde hisse geri alımlarına izin vermek için aracı kurumla otomatik bir hisse satın alma planı oluşturdu. Bu bilgi CGI Inc.’e aittir. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır. 1976 yılında kurulan şirket, dünya çapında yaklaşık 90.500 danışman ve profesyoneli istihdam etmekte olup, stratejik BT ve iş danışmanlığından sistem entegrasyonu ve yönetilen BT hizmetlerine kadar çeşitli hizmetler sunmaktadır. CGI, 2023 mali yılı için 14,30 milyar dolar gelir bildirdi.

InvestingPro İçgörüleri

CGI Inc. (NYSE:GIB), 25,85 milyar ABD Doları piyasa değeriyle güçlü bir mali performans sergileyerek BT ​​Hizmetleri branşındaki değerli varlığını ortaya koydu. 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %11,11’lik güçlü bir gelir artışı kaydeden CGI’nın hisse geri satın alma programı gibi stratejik çabaları, hissedar değerine olan bağlılığını yansıtıyor. Şirketin F/K oranı 21,39 olup, kısa vadeli fayda büyümesine göre yüksek bir değerlemeyle işlem görmesine rağmen yatırımcının kâr potansiyeline duyduğu güveni gösteriyor.

InvestingPro verileri ayrıca CGI’nın düşük fiyat oynaklığı ve %99,81’lik 52 haftalık yüksek fiyat yüzdesiyle istikrarını ortaya koyuyor ve bu da hisse senedinin zirveye yakın işlem gördüğünü gösteriyor. Bu istikrar, nakit akışının faiz ödemelerini yeterince karşılayabilmesi ve şirketin orta düzeyde borçla faaliyet göstermesiyle de desteklenmektedir. Özellikle, CGI’nın temettü ödememesi, büyümeyi desteklemek ve hisse geri alımlarını desteklemek için sermayeyi yeniden yatırmaya odaklanmasıyla tutarlıdır.

Daha derinlemesine analiz isteyen yatırımcılar için, CGI’nin bu yılki karlılığı ve son on yıldaki yüksek getirisi hakkında bilgiler de dahil olmak üzere ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. InvestingPro aboneliklerinin %50’ye varan indirimlerle yılbaşına özel indirime girdiği bu günlerde, bu analizlere erişmenin tam zamanı. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ekstra %10 indirim için SFY24veya 1 yıllık abonelikte %10 ek indirim için SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu