Haber

Destici’den Kızılay Başkanı Kınık’a istifa çağrısı: Gerekenin ne olduğunu herkes biliyor

Cumhur İttifakı’nın ortağı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, dün katıldığı Habertürk yayınında, Maraş merkezli depremlerin üçüncü gününde Kızılay’ın Ahbap’a para karşılığında çadır satmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘NE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR’

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya davet eden Destici, şunları söyledi:

“Kızılay ve yöneticilerinden ne bekleniyor? Bu depremden sonra depolarındaki tüm çadırları bir saniye bile beklemeden bölgeye sevk etmeliydiler. Daha sonra ürettiklerini doğrudan bölgeye göndermeleri gerekiyordu. bedava, hiçbir yerde satmadan. Burada akıl devre dışı bırakıldı. “Çok açık ve net anlatayım. Sorumlular gereğini yapmalıdır. İhtiyacın ne olduğunu herkes biliyor. Kesinlikle işi, sorumlulukları ne gerektiriyorsa, işini daha yetkin ve keyifli bir şekilde yapabilecek ekiplere bırakmalılar. Çünkü aynı zamanda burada veba var.”

‘Çadırı sattığımız dernek zaten çadırı alıp depremzedeler için kuruyor’ diye bir savunma yok. Burada değerli olan Kızılay’ın ne yaptığıdır, vatandaş bakar, gerisi anlamsızdır. Yemek için tam olarak sahip olduğu şeyi, sahip olduğu her şeyi beyin sarsıntısı bölgesine göndermelidir. Ne de olsa bir hayır kurumu bağışlarla yönetilir. Hatasız şirket kurmasını ben bulmuyorum, birileri doğru bulabilir. Geçmişte kurulmuş şirketler de var. Kızılay ve benzeri kurumların şirket kurmasının gerçek olduğunu düşünmüyorum. İşte bunlar kurulduğunda bu tıbbi tartışmaların içinde kalıyorlar.” (HABER MERKEZİ)

orhangazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu