Haber

DEVA Parti’de kıdemli istifa

Türkiye hızla seçime giderken muhalefetin gündeminde bir ‘liste’ var. 9 Nisan’da YSK’ya sunulan aday listeleri tartışmaları da beraberinde getirdi. Özellikle DEVA Partisi’nin eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in CHP 1. Bölge 4. olağan adayı olarak gösterilmesi CHP tabanında büyük rahatsızlık yarattı.

Gelişmeler sıcak seyrederken DEVA Partisi’nden sürpriz bir istifa geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helün Fırat istifa etti. Fırat, AK Parti kurucu ortağı Dengir Mir Fırat’ın kızıdır.

“MİLLİ İTTİFAK’A DESTEKLERİMİ SÜRDÜRECEĞİM”

Kararını ‘gördüğüm ihtiyaç üzerine’ diyerek sosyal medya hesabından paylaşan Fırat, Millet İttifakı’na desteğini sürdüreceğini söyledi. Fırat’ın açıklamaları şöyle:

“Türkiye bugün çok değerli bir dönüm noktasının eşiğinde. Bu süreçte demokrasi ve özgürlüklerin her zaman birlikte savunulması gerektiğine olan inancımı koruyorum.

Klişe olduğunu bilsem de, ‘ihtiyacımdan dolayı’ kurucusu olduğum ve 3 yılı aşkın bir süredir Genel Başkan Yardımcılığı görevimi yaptığım Deva Partisi’nden, görevim gereğince istifamı saygıyla duyuruyorum. Bu sürece zarar vermemek için.

Özgür, demokratik ve müreffeh bir Türkiye en büyük hayalim. Bu amaç çerçevesinde Millet İttifakı’nın başarısı için bireysel olarak çalışmaya ve güçlenmeye devam edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu