Haber

Emine Erdoğan, eşiyle birlikte “Gazze Direnen İnsanlık” sergisini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından zirveye özel olarak düzenlenen “Gazze: Direnen İnsanlık” sergisini, katılan devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ve özel temsilcileriyle birlikte ziyaret etti. “Filistin için Tek Kalp Zirvesi”

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Filistin için Tek Yürek” konulu zirveye birçok ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ve özel temsilciler katıldı.

Açılış konuşmasını Emine Erdoğan’ın yaptığı zirvede, konuk devlet ve hükümet liderlerinin eşleri ile özel temsilciler de konuşma yaptı. Zirvenin ardından konukların katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Emine Erdoğan ve beraberindeki konuklar daha sonra Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu’nun Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde zirveye özel olarak düzenlediği “Gazze: Direnen İnsanlık” sergisini gezdi.

Gazze’de yaşanan insanlık dramının anlatıldığı sergiyi gezen Emine Erdoğan ve davetlilere, standın “Gazze Odası”, “Küresel Vicdan Odası” ve “Umut Odası” bölümleri hakkında bilgi verildi. Konuk başkan eşlerinin sergiyi gezerken duygusal anlar yaşadığı görüldü.

Emine Erdoğan ve beraberindeki cumhurbaşkanı eşleri, tribün çıkışındaki Gazze City billboarduna kırmızı sprey boyayla “Ateşkes artık! Ateşkes artık.” Yazdı.

Ziyarette Emine Erdoğan ve davetlilere Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu