Haber

Enflasyon Artışını Anlatmak İçin Ekrana Tencere ile Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Fazilet, katıldığı televizyon programına boş tencere, besin kolisi ile çıkıp, iktidarın boş tencere yüzünden gideceğini savundu. Hükümetin, asıl gündem ekonomiyi konuşturmamaya çalıştığını söyleyen Eren Fazilet, ‘2021’de 70 TL’ye alına gıda kolisinin bugünkü karşılığı 400 TL’nin üzerinde’ dedi

“Ülkenin gerçek gündemi bu! Tencere boş!”

Ülkenin problemlerinin iktidar partisi tarafından gözlerden uzak tutulmaya çalışıldığını söyleyen Fazilet, KYK yurtlarındaki durumu, besin pahalılığını ve Türk Lirasının değersizleşmesini bir sefer daha çarpıcı örneklerle anlattı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere iktidara seslenen CHP’li Erdem, ‘Bunu konuşun bunu, ülkenin gerçek gündemi bu! Tencere boş! Vatandaşın temel muhtaçlıkları artık lüks oldu. Bunu nasıl çözeceksiniz? Bunu konuşun!’ dedi.

“Milleti sefalete kim sürükledi?”

CHP’li Fazilet, vatandaşın güç durumda olduğunu belirterek şunları söyledi; 

‘Tencere doldurmayan hükümetin itibarı olmaz! Bu memlekette tencere doluyor mu şu an?  Allah’tan korkun! Yahu şu tencerenin için boşalttınız. Evvel devletin kasasını boşalttılar sonra bu tencereyi boşalttılar! Akşama kadar boş konuşuyorsunuz buna yanıt verin.’ 

2009’da tedavüle giren 200 TL’nin geçmişiyle bugününü kıyaslayan CHP Parti Meclis Üyesi Erdem, ‘Ha birileri cebindeki paranın pahasını düşürmüş, ha cebinden para çalmış! Hükümet sözcüleri muhalefete küfür etmeyi bıraksın, bu gerçeği konuşsun! Enflasyonu biz mi yaptık? Milleti sefalete kim sürükledi? Bu hükümet!’ diye konuştu. 

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin sorunlarına da değinen Erdem, ‘KYK yurtları Sağmalcılar cezaevi koğuşundan beter halde! Oldu olacak, KYK kazanan her öğrenciye bir tespih verin, volta atarken sabır çeksin! Yemekler berbat, yetersiz’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu