Teknoloji

Google Asistan Başlatıcı Kapatılıyor

ABD merkezli teknoloji devi Google, Pixel serisi akıllı telefonlara geçmeden önce ” bağ kurma“Telefonlar üretiyordu. Çok ilkel özelliklere sahip telefonlar Android ekosisteminin bu günlere gelmesine büyük katkılar sağladı. Artık Nexus serisi telefonlar ile hafızalarımıza kazındılar” Google Asistan BaşlatıcıGoogle’ın, Google Now Launcher hizmetinin fişini çekeceği ortaya çıktı.

2013 yılında Nexus 5 ile kullanıma sunulan Google Now Launcher, Google hizmetlerine erişimi kolaylaştırmış ve kısa mesaj gönderme, müzik çalma veya rota sorgulama gibi işlemler için kullanılmıştır. Google AsistanTürkiye’nin bugünkü kadar gelişmediği yıllarda “devrim” sayılan hizmet şimdi yolun sonuna geldidava.

Yeni gelişme, Google Now Launcher’ın beta sürümünde ortaya çıktı

9to5Google, Google’ın 14.14 beta sürümündeki geliştirmeyi keşfetti. İncelemede, Google Now Launcher’ın Nisan içinde Çalışmayı bırakacağı görülüyordu. Yukarıdaki ekran görüntüsü, Google Asistan Başlatıcı öldükten sonra ne olacağını da anlatır. Açıklamaya göre hizmeti kullanan akıllı telefonlar, Google Now Launcher durdurulduktan sonra piyasaya sürülecek. fabrikadan sevkbaşlangıç ​​hizmetlerini kullanacaktır.

Dürüst olmak gerekirse, Google Now Launcher’ın ölümü pek hayatımızda değil. değişmeyecek . Çünkü yeni akıllı telefonların aslında bu başlatıcıya ihtiyacı yok. Ayrıca bugün piyasada Android 4Aynı seviyede işletim sistemine sahip telefon bulmak da pek mümkün değil.

haber-basmakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu