Yaşam

İl Milli Eğitim Müdürü Seferihisar ve Urla’daki Eğitim Kurumlarını Ziyaret Etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir’in Seferihisar ve Urla ilçelerine bir dizi ziyarette bulundu. Ziyarette kendisine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Hakkı ve İlker Eraslan eşlik etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Gerçek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç ile birlikte ilk olarak Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş’ı makamında ziyaret etti. Olçaş ve Yentür, deprem felaketi ve ilçede eğitim ve öğretimle ilgili yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Akabinde ilçede görev yapan okul müdürleri ile Müşerref Hepkon Ortaokulu Konferans Salonunda eğitim ve öğretim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan’ın Ar-Ge sunumunun ardından Yentür’ün eğitim ve deprem afetlerine ilişkin değerlendirmelerinin ardından okul müdürlerinin görüş ve talepleri alındı. Atatürk Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda depremzedeler için uyku tulumu üretimini gören Yentür, güçlendirme çalışmaları devam eden Soner Kıymetli Ürkmez Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu, ardından Soner Bedelli Ürkmez Anaokulu’nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Yentür, hayırsever Soner Kıymetli ve eşi Nilüfer Bedelli ile görüşmeye geldi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Seferihisar ziyaretinin ardından Urla’da bulunan TCDD Dinlenme Tesisleri’ne konuk olan minikleri ziyaret etti. Yentür’e İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz ve şube müdürleri eşlik etti. İzmir Halk Eğitim Merkezleri tarafından üretilen oyuncakların dağıtımını yaparken çocuklarla bir süre sohbet eden Yentür, ardından deprem misafiri ailelerle birlikte merkeze gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve deprem felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu