Haber

KAYMEK’ten 60 bin kişiye yüzme kursu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Spor A.Ş.’de 10 adet ve KAYMEK A.Ş.’de 14 adet olmak üzere toplam 24 havuzuyla vatandaşlara hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediyesi, yüzme havuzlarının daha pak, daha inançlı ve daha elverişli olması için tüm yüzme havuzlarını havuz denetim sistemlerinin en üst versiyonu olan ‘havuz suyu uzaktan kontrol ve izleme cihazı ve UV cihazı’ ile yeniledi.

Bu sistemleri online olarak izleyen, yöneten, denetim eden ve halka açan birinci kurum olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından KAYMEK ve Spor A.Ş.’ye bağlı 24 havuzda 2022 yılı içerisinde, yılın 10 ayında yüzme kurslarında 60 bin kursiyere hizmet verildi.

Havuz operatörleri tarafından günlük bakımı ve dezenfeksiyon süreci yapılırken, ayrıyeten Büyükşehir Belediyesi Teknik Koordinatörlük Ünitesi tarafından kurulan sistemle anlık olarak havuzların denetimi yapılarak, kayıtları alınıyor.

Kayseri Vilayet Sıhhat Müdürlüğü tarafından kentte bulunan 13 havuz pak su sertifikası alarak büyük muvaffakiyete imza atarken, yeni kurulan sistem ile birlikte 2023’te pak su sertifikası almış havuz oranı yüzde 90’a çıkarmak hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bu alanda Türkiye’de bir unsur daha imza attıklarını belirterek, “Halkımızın kullanımına sunduğumuz 24 adet yüzme havuzunda, Havuz Suyu Uzaktan Kontrol ve İzleme Cihazı ile UV Cihazları sayesinde havuzları uzaktan izleyen, kontrol eden ve su kalitesini web sitemizden halkla paylaşan ilk kurum olduk” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin 24 yüzme havuzunda 2022 yılı içerisinde 60 bin kursiyere hizmet verildiğini vurgulayan Lider Büyükkılıç, “Yüzme havuzlarımıza kursiyerlerimizden büyük ilgi var. Bu yeni sistem ile yüzde 35 daha az kimyasal kullanımı, yüzde 25 su, yüzde 25 enerji tasarrufu sağlamamızın yanı sıra bakteri ve viral kirliliği önleme noktasında fayda sağladık. Bu cihazları kullanarak bakteri oranını sıfıra indirdik. Havuzlarımızda daha temiz ve daha sağlıklı bir ortam oluştu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu