Haber

Kırklareli Valisi Ekici’nin Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesajı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ekici, mesajında, yurdun dört bir yanında büyük bir özveri, şefkat ve cesaretle görev yapan ve teşkilatıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin en değerli kurumlarından biri olan emniyet teşkilatının 178. yılını kutlamaktan gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti. köklü tarih ve gelenek.

Polis teşkilatının köklü bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Ekici, sosyal hukuk devleti çerçevesinde yasaların uygulanmasının, temel hak ve özgürlüklerin korunmasının, toplumsal hayatın sistemli bir şekilde barış ve güven içinde sürdürülmesinin önemine işaret etti.

Ekici mesajında ​​şunları söyledi:

“Terörle mücadeleden asayişe, suç ve suçlularla mücadeleye, trafiğe, halkın can ve mal güvenliğini sağlamaya, ülkemizin içinde bulunduğu asrın felaketi depremlerin yaralarını sarmaya kadar. yaşamış, birçok alanda olduğu gibi birçok alanda vatan aşkı ve görev bilinci ile gece gündüz çalışan, özverili, tüm sorumluluğu ile çalışan, alanlarında başarılı olan Türk polisiyle gurur duyuyoruz. ve görevlerini hakkıyla yerine getirmek.

Halkımızın huzur ve hoşnutluğunu, can ve mal güvenliğini sağlayarak, milletimizin ayrılmaz bütünlüğünü amaç edinerek, büyük bir fedakarlık, sabır ve cesaretle yaklaşık iki asırdır devletimizin ve milletimizin huzur ve güveninin garantörü olmak. devletimiz, tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi görev edinmiş, temeli milleti temel alan, tarihi şan ve faziletlerle dolu polis teşkilatımızın 178. yıl dönümünü kutluyorum. Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık, sıhhat ve uzun ömürler diliyorum.”

haber-cigli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu