Haber

Kripto Para Yardımında Göze Çarpan Fark: Dude ve Kızılay Arasındaki Uçurum

Tam bir hafta oldu, Türkiye’nin güneydoğusundaki 10 ilde iki büyük deprem felaketi meydana geldi. Bu sarsıntılar bölgede on binlerce can kaybına neden olurken, büyük bir yıkım yarattı. Hayatta kalanlar ve hayatta kalanlar için yardım kampanyaları birbiri ardına geldi. Yardım yağdı dünyadan. Bu dağınık ortamda, hızlı bir şekilde ulaşmak için kripto varlık cüzdanlarının yardım için kullanılmasına izin verilir. Bu, hayır kurumları arasındaki küresel boşluğu vurguladı.

Kripto varlıkların para olup olmadığı tartışılırken yüksek bir teknolojinin kullanıldığı söylenemez. Bu, paranın izlenemeyeceği anlamına gelirken, küresel bağlamda hızlı bir ağ oluşturur.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve büyük yıkım yaratan depremlerde son tahminlere göre yaklaşık 30 bin vatandaşımız hayatını kaybetti. Felaketin boyutu tartışılmazken, binalar ve yardımlar tartışılmaya devam ediyor.

Haluk Levent’in kurucusu ve başkanlığını yaptığı Ahbap Derneği de bu süreçte öne çıktı. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla bir güven ortamı oluşturmuş görünen dernek, şeffaflığını korumak adına yaptığı harcamaların belgelenmesi gibi koşullar bu güven ortamını artırdığından derneğe yardımcı olmuştur.

Haluk Levent’in AFAD ve Kızılay liderliğindeki yardım çalışmalarında topladığı yardım miktarı bariz kesimlerin özel ilgisini çekerken, hayırsever müzisyen kripto varlık bağışlarında hızlı hareket ederek küresel çapta yardımları hızlandırdı.

Devletin en eski kurumlarından biri olan Kızılay da kripto varlıklar üzerinden bağış topluyordu. Ancak Kızılay’a verilen yardımın bu cüzdanlarda kalmadığı iddia ediliyor. Hızlı bir şekilde kendi hesaplarına aktarıldığı belirtilen menfaatler, bu sebeplerden dolayı buradaki anlık görünümde düşük görünebilir.

portföy.nansen.ai

Arkadaşa yapılan yardım tedbir olarak çok yüksek görüldü.

portföy.nansen.ai

Kripto bağışları arasındaki fark, sosyal medyada da yorumları ateşledi.

Güvenilirlik farkı görülürken,

Kızılay’ın yıllar içinde inanç duygusunu yitirdiği de konuşuldu.

İddia edildiği gibi dönemsel aktarım durumunda,

Kızılay hesabında bağışların artmaması mümkündür.

Sizce bu kadar fark var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu