Haber

Mansur Yavaş aday olur mu? Mansur Yavaş CB 2023’te aday olur mu?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 6’lı Tablo’nun verdiği işaretle dikkatleri üzerine çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Yeni açıklamasında, “Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Akşener’in rızası olmadan yapılmayan hiçbir işe girişmem. Kararlarını sonuna kadar desteklerim” dedi. Mansur Yavaş aday olur mu? Mansur Yavaş CB 2023’te aday olur mu?

MANSUR YAVAŞ ADAY MI OLACAK?

Halk TV ekranlarına konuk olan Yavaş, “Bu konu beni aşar, Altı Levha’nın konusudur. Başkanımızın ve Sayın Akşener’in rızasıyla yapılmayan hiçbir işe girmem. Kararlarını tamamen destekliyorum. 2 yıldır aynı şeyi söylüyorum, “Dünkü televizyon yayınından sonra değerlendirmeler oldu. benim durumum aynı Ankara Büyükşehir ve deprem bölgesi çalışmalarına ağırlık veriyoruz” dedi.

“Şu anda 45 bin cenazemiz var”

Yavaş, açıklamasının devamında “2 yıl önce bütün televizyon programlarında söylediğimi hala söylüyorum” diyerek, şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve iradesi dışında hiçbir işlem yapmayacağım. Akşener Bey, bizim de gündemimizde yok, şu anda 45 bin cenazemiz var, binlerce yaralımız var.”

“BENİM İÇİN BİR MİSYON” DEDİ

6 Masa’nın başkan adayını merakla beklerken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sürpriz çıkış oldu. Yavaş önceki gün yaptığı açıklamada “Altı Masa beni aday gösterirse görevimdir” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu