Teknoloji

Microsoft Kendi Sohbet Botunu SwiftKey’e Getiriyor

Microsoft’un taşınabilir cihazlar için geliştirdiği SwiftKey klavye uygulaması büyük bir yeniliğe kavuştu. Daha önce kendi Bing AI yapay zeka chatbot’unu Bing arama motoruna entegre eden şirket, bu kez chatbot’u ortaya çıkardı. SwiftKey’desunmaya başladı.

SwiftKey klavyesine gelen yeni özellik ile kullanıcılar, klavyede tek bir tuşa basarak yapay zeka ile sohbet edebilecekleri bir pencereye yönlendiriliyor. Yapay zeka ile üç farklı fonksiyon kullanılabilir: Arama, Sohbet, ‘Ton’.

SwiftKey’e gelen Bing AI sohbet botu ne sunuyor?

Telefonunuzun klavyesinden ulaşabileceğiniz yapay zekanın ilk iki işlevi isimleriyle kendilerini açıklıyor. arama fonksiyonu ile Yapay zeka yardımıyla internet aramalarıChat fonksiyonu ile yapay zeka ile sohbet edebilirsiniz.

Üçüncü işlev olan ‘Tone’, aslında yazdığınız metni yapay zekaya kontrol ettirmenizi sağlar. Yazdığınız herhangi bir metni istediğiniz stile dönüştürebilir, eksiklikleri giderebilirsiniz. Örneğin, arkadaşlarınızla konuşuyormuş gibi yazdığınız bir metin. resmi dil metnine dönüştürebilirFarklı duygular ekleyebilirsiniz.

Chatbot’lu SwiftKey, hem Android hem de iOS’ta mevcuttur:

Android’de SwiftKey’e gelen chatbot’u uygulamanın kendisi değil, deneyimlemek için beta sürümü edinmeniz gerekiyor. iOS sürümünde, özellik doğrudan uygulamanın en son sürümünde kullanılabilir.

Bing AI chatbot, ChatGPT’den daha gelişmiş bir altyapı kullanır:

Microsoft, geliştirdiği sohbet botunun ChatGPT’den daha zengin bir dil modeli kullandığını daha önce doğrulamıştı. Bu dil modeli, günümüzün ChatGPT’sini oluşturan GPT 3.5 değil, GPT 4 idi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu