Teknoloji

Şirket kazayı doğruladı: Google’ın sürücüsüz arabası ölüme neden oldu!

Kendi kendine giden bir Google arabası, San Francisco’da bir test sürüşü sırasında küçük bir köpeği ezerek öldürdü. Yolculuk paylaşımlı robotaksinin planlanan büyük ölçekli konuşlandırılmasıyla ilgili olarak yerel yetkililerin korkularını artırdı.

Rapora göre, Waymo’nun Jaguar I-Pace’inin sürücü koltuğunda oturuyor. “test sürüşü var”ancak 21 Mayıs’taki ölümcül kaza sırasında aracın otomatik sürüş sisteminin (ADS) “otonom modda” olduğu söylendi.

Hazırlanan raporda sürücüsüz aracın da kazada olduğu belirtildi. “hasarlı”Hasarın küçük olduğunu göstermek için bir eşyanın işaretlendiği belirtildi.

ŞİRKET KAZAYI ONAYLADI

Google’ın ana şirketi Alphabet’in bir yan kuruluşu olan Waymo’nun bir sözcüsü, Cuma günü The Post’un çökmesini doğruladı.

sözcü, “Sürücü koltuğunda otonom uzmanı bulunan araçlarımızdan birinin önüne küçük bir köpek çıktı ve maalesef çarpışma meydana geldi”söz konusu.

Soruşturmanın devam ettiği ancak yapılan ilk incelemede sistem, park halindeki bir aracın arkasından koşan köpeği doğru bir şekilde tespit edemedi.

Temsilci, “Köpeğin sahibine başsağlığı diliyoruz”söz konusu.

şirketin sloganı “dünyanın en deneyimli sürücüsü”ve misyonu “Sürücü koltuğunda kimseye ihtiyaç duymadan insanların ve nesnelerin etrafta dolaşmasını güvenli ve kolay hale getiriyoruz”onun tarafında.

DİKKATLİ BİR SÜRÜCÜ OLSA BİLE YAPILACAĞI TARTIŞILMIŞTIR

Temsilci The Post’a şunları söyledi: “Topluluklarımızın güveni ve güvenliği bizim için son derece önemlidir ve bu konuyu kendi bakış açımızdan incelemeye devam ediyoruz.”

Bir kaynak, köpeğin tasmasından kurtulduğunu ve direksiyon başında dikkatli bir sürücü olsa bile muhtemelen kaza yapacağını iddia etti.

Kazayı ilk kez bildiren The San Francisco Standard’a göre olay, California Kamu Hizmetleri Komisyonu Golden Gate City’de 24 saat çalışacak sürücüsüz robot taksileri onaylamaya hazırlanırken, yaygaranın arttığı bir dönemde meydana geldi.

şehir planlama ve ulaşım liderleri, “henüz sınırsız ticari kullanıma hazır olmayan bir geliştirme teknolojisinin neredeyse sınırsız genişlemesi”kınayan mektuplar yazdığı belirtiliyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu