Haber

TİP, Feyzan’ın ‘CHP 30 milyon TL verdi’ iddiasını yargıya taşıdı

Türkiye Personel Partisi (TİP), “CHP’nin seçimlerden önce TİP’e 30 milyon TL verdiği” iddiasını ortaya atan gazeteci Bahar Feyzar hakkında dava açacağını duyurdu.

Feyzan, kişisel web “CHP’nin Bütçesi Deniz Ürünü Yemeyen Kurabiye mi?” Erkan Baş, “Varoluş gayemiz, eşit vatandaşlar olarak yaşayabileceğimiz bir ülke ve dünya hayali için çabalamaktır” başlıklı yazısında, ancak 30 MİLYON TL’lik sermaye ile seçim yoluna başladığını, CHP’den aldı.” ifadelerini kullandı.

TÜRÜNDEN YANIT VE VAKA

TİP ise yazının yayınlanmasından birkaç saat sonra ‘Zorunlu Açıklama’ açıklaması yaparak Feyzan’a tazminat davası açacağını duyurdu.

TİP’in açıklamasının tam metni şöyle:

“Zorunlu ifşa

Partimizin seçim döneminde CHP’den 30 milyon TL aldığına dair Bahar Feyzan iftirasıyla ilgili parti avukatlarımız suç duyurusunda bulunacak, hem kendisi hem de bu iftirayı yayanlar hakkında dava açılacak.

TİP’in merkezi seçim bütçesi, örgütleyici partilerin bir ilçe teşkilatının bütçesinden bile daha düşük. Bu dava vesilesiyle sadece emekçilerin katkılarıyla oluşturduğumuz seçim bütçemize yönelik iftirayı ortadan kaldırmayacağız; Kamunun parasının aktarıldığı bazı kesimlerin gereksiz harcamaları ile hangi “gazeteci”nin, reklamcının ya da araştırmacının daha güçlü olduğu anlaşılacaktır.

Ayrıca müşterilerden alınacak tazminatın tamamı depremzedelerin yararına kullanılacak.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. TİP Basın Bürosu”

FEYZAN: VARIM

Bahar Feyzan, TİP’in sosyal medyadan yaptığı açıklamaya şu yanıtı verdi: “Tip isimli, çok yakından tanıyan ama nedense sinirlenince hemen adı geçen kişi, TİP adındaki kişi benim açımdan tamamen yasaldır. TİP isimli partinin jenerik haklarını kullanması.Bu sayede partinin tüm hesapları detaylı bir şekilde açılacak ve seçim yapılacak.Bu süreçte yapılan tüm harcamaların hesabını göreceğiz.Vardım! ” (HABER MERKEZİ)

pamukovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu