Haber

TÜRKONFED, Şırnak’tan özgürlükçü yeni anayasa çağrısı yaptı

ANKARA (İGFA) – TÜRKONFED, ‘Hayallerimizdeki Türkiye’ manifestosunu Anadolu’nun dört bir yanında kamuoyu, yerel yönetimler, akademi, sivil toplum ve iş dünyası ile paylaştı. Yıl Buluşmalarının beşincisini Şırnak’ta gerçekleştirdi.

DİCLESİFED’in ev sahipliğinde düzenlenen İş Dünyasında Yerel Kalkınma Projesi etkinliğine de katılan TÜRKONFED Yürütme Kurulu Lideri Süleyman Sönmez, “Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında Hayalimiz Türkiye” ana temasıyla bir konuşma yaptı. “Kırgınlıkları gideren, insanları konuşturan, tartışan, birleştiren bir siyaset diline ihtiyacımız var” diyen Sönmez, halkın iradesiyle seçilen milletvekillerinin özgürce görev yapacakları bir ortam yaratmanın siyasetin en değerli misyonu olduğunu vurguladı. Anayasal hakları yeni parlamentoda.

Türkiye’nin yeni hikayesinin büyük bir çoğulculukla yazılması gerektiğini söyleyen TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, “Siyasette ve ekonomide daha adil, daha demokratik bir geleceği inşa edebilir, iktidarı ve muhalefetiyle yeni başlangıçların kapılarını aralayabiliriz. Ülkemizi 2. yüzyıla taşıyacak olan kabinemiz ve milletvekillerimiz için büyük bir toplumsal mutabakatla 2. yüzyılın yeni anayasasını hazırlamak için tarihi bir fırsatın eşiğindeyiz.”

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Sönmez, “TÜRKONFED olarak her platformda dile getirdiğimiz verimlilik temelli ekonomi politikalarına vurgu yapmalarını ve kararlılıklarını ifade etmelerini önemsiyoruz. söylemden eyleme geçmek. Bu noktada sorumluluk alan yeni hükümetimizin politikalarının başarısı da istişare kültürünün katılımcı bir anlayışla yaygınlaştırılmasına bağlıdır.

haberbasmakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu