Haber

Ürdün Başbakanı: Filistinlileri sınır dışı etme girişimi savaş ilanıdır

Ürdün Başbakanı Bişr el-Hasavne, Filistinlileri sınır dışı etme girişiminin “kırmızı çizgileri” olduğunu belirterek, “Ürdün bunu bir savaş ilanı olarak değerlendirecektir” dedi. söz konusu.

Ürdün’ün resmi ajansı PETRA’da yer alan habere göre Hasavne, Meclis’te grup başkan yardımcılarıyla toplantı yaptı.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin Ürdün’ün tüm seçenekleri masada tuttuğunu belirten Hasavne, “Filistinlileri sınır dışı etmeye yönelik her türlü girişim veya koşul kırmızı çizgidir. Ürdün bunu bir savaş ilanı olarak değerlendirecektir.” İfadelerini kullandı.

Başbakan Hasavne, İsrail’in Gazze Şeridi’nde devam eden saldırılarını “uluslararası hukuka ve uluslararası insani hukuka karşı işlenen suçlar” olarak nitelendirerek şunları söyledi:

“Filistinlileri öldürmesi için İsrail’e sağlanan korumanın durdurulması gerekiyor. Uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk, sivilleri ayrım gözetmeksizin hedef almayı yasaklanmış bir suç olarak kabul ediyor.”

İsrail’in asker-sivil ayrımı yapmadan saldırdığını, hatta ambulansları bile vurduğunu belirten Ürdün Başbakanı, ülkesinin Gazze’ye yönelik saldırıların başladığı günden bu yana ateşkes için çaba gösterdiğini vurguladı.

sarioglanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu