Haber

Acıyı hafifletmek için her şey

Nilüfer Belediyesi, Hatay’ın Samandağ ilçesinde oluşturduğu konteyner kentte yürüttüğü çalışmalarla depremzedelerin acısını hafifletiyor. Psiko-sosyal desteğin yanı sıra sanat ve spor etkinliklerinin de yürütüldüğü konteyner kentte, depremzedelerin güler yüzleri acılarını bir an olsun unutturuyor.

Nilüfer Belediyesi, Kahramanmaraş’taki depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Samandağ ilçesinde oluşturduğu konteyner kentte çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Daha fazla depremzedenin barınması için bölgeye yeni konteynerler ekleyen Nilüfer Belediyesi, hayatı normale döndürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi’nin farklı müdürlüklerinden çalışanlar dönüşümlü olarak Samandağ’a giderek burada güçlendirme çalışmaları yaparken, gönüllüler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da bu çalışmalara destek veriyor. Nilüfer Belediyesi Konteyner Kent’te kalan depremzedelerin temel ihtiyaçları karşılanırken, çeşitli etkinliklerle sosyal hayata uyumları sağlanmaya çalışılıyor.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün konteyner kentte oluşturduğu kütüphane büyük ilgi görürken, Sosyal Güçlendirme Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri de Samandağ’a giderek psiko-sosyal destek çalışmaları gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince bölgeye son giden ekipler tarafından düzenlenen etkinliklerde çocuklar renkli anlar yaşarken, genç yaşlı her yaştan depremzedeleri, spor dolu bir hafta.

Bursa’dan Samandağ’a giden Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, konteyner kentte çok sayıda sportif etkinlik düzenledi. Oyunlara ve etkinliklere katılan çocuklar doyasıya eğlenirken, yetişkinler de dart, petank gibi oyunlarla stres attı. Etkinliklere katılan çocukların yüzlerindeki gülümseme acılarını bir an olsun unutturdu.

Konteyner kentte yaşam standartlarını her geçen gün yükselttiklerini vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, “Konteyner kentimizde kalan depremzede ailelerin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Mağduriyetin sona ermesi için desteğimizi sürdürüyoruz. Her hafta belediyemizin bir müdürlüğünden arkadaşlarımız dönüşümlü olarak bölgeye giderek burada çalışmalar yapıyor. Samadag’da hayatın normale dönmesi için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

anamurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu