Ekonomi

Albaraka Türk’ten hacı adaylarına maddi destek

Albaraka Türk’ten yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında “Hac Kesin Kayıt Belgesi” ile banka şubelerine başvuran adaylar, hac ücretinin yüzde 50’sini nakit olarak ödemeleri halinde kalan tutar için maddi destek alabilecek.

Müşteriler bankanın sağladığı bu finansman desteğinden herhangi bir dosya masrafı ödemeden, 2 ay vade ve sıfır kar ile faydalanabiliyor. TL olarak yatırılacak hac ücreti, Albaraka Türk tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ilgili hesabına SAR (Suudi Arabistan Riyali) olarak aktarılır.

Albaraka Türk müşterileri 150 bin TL’lik finansmanı kendileri, eşi, çocukları veya kardeşleri adına bir defaya mahsus kullanabilirler. Finansman kullanmak için herhangi bir üst yaş sınırı aranmazken, 18 yaş ve üzeri müşteriler tüm ayrıcalıklardan yararlanabilmektedir.

“Toplum yararını ön planda tutarak hareket ederiz”

Albaraka Türk Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uludağ yaptığı açıklamada, her zaman toplum yararını ön planda tutarak hareket ettiklerini belirterek, bu anlayış doğrultusunda müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini her zaman dinlediklerini belirtti. ve elde ettikleri bilgileri analiz ederler.

Uludağ, “Bu kapsamda hac ibadetini gerçekleştirme noktasında finansmana ihtiyaç duyan müşterilerimize kar amacı gütmeyen bir anlayışla çeşitli kolaylıklar sağlıyoruz. Finansmanın temelinin herkese hayırlı olmasını diliyoruz. Böyle değerli konularda müşterilerimize destek olmak için çok zaman harcıyoruz.Değerlerimizi ön planda tutan yaklaşımımızla gerekli alanlarda yeni gelişmelerimizi duyurmaya devam edeceğiz.”açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu