Haber

Depremde yaralananlar helikopterle Adana’daki hastaneye sevk edildi.

Adana İl Sağlık Müdürü Halil Nacar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yaralananların 24 saat helikopterlerle nakledildiğini ve tedavilerinin Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürdürüldüğünü bildirdi.

Hastanede gazetecilere açıklamalarda bulunan Nacar, depremzedelere yardım için tüm kamu çalışanlarının seferber olduğunu, hastane çalışanlarının herhangi bir talimat beklemeden göreve geldiklerini söyledi.

Personelin yorulmadan çalışmalarına devam ettiğini anlatan Nacar, devletin tüm imkanlarının deprem bölgeleri ve depremzedeler için kullanıldığını kaydetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopterlerin depremzedeleri taşıyan helikopterlerin hastanenin üzerindeki heliporta iniş yaptığını kaydeden Nacar, “Öncelikle helikopterle hasta nakli, zamanla yarışta en büyük gücümüz. zamanla yarış.Devletimizin bütün imkanları bu depreme kanalize edilmiştir.Heliportumuz dünya standartlarında ve günlüktür.Ortalama 40’tan fazla sorti yapılmaktadır.Her helikopter 6-7 hasta getirebilmektedir.Bu sayede biz İnsan kaynaklarını çok kontrollü bir şekilde kullanın.” söz konusu.

Nacar, ilk olarak meslek grupları tarafından acil servise kaldırılan hastaların ilk müdahalenin ardından ilgili servise kaldırıldığını bildirdi.

Yaralıların havanın yanı sıra kara yoluyla da getirildiğine dikkat çeken Nacar, tam kapasite çalışan 1600 yataklı hastanede yaklaşık 6 bin işçinin görev aldığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu