Teknoloji

Final Fantasy 16 Suudi Arabistan’da yasaklandı

 
Square Enix tarafından oyuncuların beğenisine sunulacak açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy 16’nın Suudi Arabistan’da yasaklandığı açıklandı. Daha önce birçok oyunun yasaklandığı ülkeye bir oyunun daha girmesi engellendi. Daha önce yasaklanan oyunların ortasında God of War serisi, Grand Theft Auto serisi, The Last of Us Part II ve dahası yer alıyor.
 
Suudi Arabistan’daki yasağın nedenleri açıklandı
 
 
 
Yıllar içinde Suudi Arabistan’da oyunlar çeşitli nedenlerle yayınlanmıyordu ve engelleniyordu. Engelleme nedenleri arasında şiddet, kumar, çıplaklık, cinsel temalar, uyuşturucu, alkol kullanımı ve daha fazlası sayılabilir. Aynı şekilde Final Fantasy 16’nın Suudi Arabistan’da yasaklanmasının sebeplerinden biri ya da birkaçı.
 
Suudi Arabistan Kamu (Medya) Yetkilileri tarafından sürece alınan oyun için Twitter’da bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda, “Final Fantasy 16 oyunu hakkında bilgiler aktarıyoruz. Yayıncının gerekli değişiklikleri yapmaması nedeniyle oyunun Birleşik Arap Emirlikleri’nde çıkmayacağını belirtmek isteriz.”
 
Final Fantasy 16’nın gelişimi resmi olarak Mart ayında tamamlandı. Oyun, 22 Haziran 2023’te PlayStation 5 için çıkacak. Oyun, 6 ay süreyle PS5’e özel kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu