Haber

HKP, İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu

Halk Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri, Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle İsrailli askeri ve sivil yetkililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Grup adına açıklama yapan HKP Genel Sekreter Yardımcısı Sait Kıran, “Siyonist” İsrail’in 14 Mayıs 1948’den bu yana ABD’nin Ortadoğu’daki karakolu ve petrol saklayıcısı olduğunu, Filistinlilere karşı savaş ve soykırım yaptığını söyledi. Kurulduğu günden bu yana insanlar. .

İsrail’in baskınlarında 1.800’ü çocuk olmak üzere 5.000’e yakın kişinin hayatını kaybettiğini belirten Kıran, “İsrail, uluslararası savaş kurallarına göre yasaklanan misket bombası ve fosfor bombalarını kullanarak Filistin halkına büyük bir katliam yaşatıyor. ” dedi.

HKP olarak uluslararası ceza mahkemesini göreve çağırmak için başvuruda bulunduklarını belirten Sait Kıran, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Başbakan Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Yoav Gallant, Dışişleri Bakanı Eli Cohen ve Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi hakkında suç duyurusunda bulundu. “savaş suçu” işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. bulduklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu