Ekonomi

“İç mekan tasarımında perde en önemli unsur”

İç yerlerde dekorasyon yaparken artık teknoloji ve şıklığın bir ortada olmasının öne çıktığını vurgulayan Decorhouse Perde’nin kurucusu Ferhat Güzel, “Perdeler iç mekanların en önemli unsurları arasında yer alıyor. Her tarzdaki iç mekanlara mimari çözümler üretirken, klasik ve modern tasarımları teknolojiyle de buluşturuyoruz. Sesli komutla açılıp kapanan perdelerden, akıllı ev sistemlerine ve evcil hayvan sahiplerine özel ürünlere kadar geniş ürün yelpazesiyle ev, işyeri, hastane, tiyatro sahneleri ve kurumlara ileri düzeyde çözüm hizmetleri veriyor” dedi.

Ev dekorasyonunda son teknoloji eserleri kullanmayı sevenlere kendilerini ayrıcalıklı hissetmeleri için tasarlanan akıllı perde modellerinden bahseden Decorhouse Perde Kurucusu Ferhat Güzel, “Klasik, fantezi, avangard, spor, fon ve duvar kağıtları ve bu tasarımları en doğru perde tasarımlarıyla buluşturarak, müşterilerimizin yaşam alanlarına güzellik katmak için her geçen gün daha farklı modeller üretmeye devam ediyoruz. Perde bir cam örtüsü değil, modanın içinde bir süjedir. Bir perde modacısı olarak evin dekorasyonu için bütünsel bir çalışma yapmak gerektiğine inanıyorum” sözlerini kullandı.

ÜNLÜ İSİMLERİN TERCİHİ AKILLI PERDE SİSTEMLERİ

Akıllı mesken sistemlerine entegre edilen teknolojileri de kullandıklarını belirten  Yakışıklı “Örneğin telefonunuza indireceğiniz özel bir uygulamayla perdelerinizi oradan denetim edebilirsiniz. Konutunuzun güneş aldığı vakit dilimlerinde otomatik olarak açılarak ısıdan faydalanılmasını, konutta değilken bile sağlamanız mümkün. Bu sistemi, her odaya bir vakit senaryosu dahilinde algoritma oluşturup çalıştırabiliyoruz. Kumandayla denetim edilen motorlu perdeler de çok kullanışlı oldukları için tercih ediliyor. Üstelik perdeleri sesli komut sistemiyle açıp kapatmak mümkün. Kimi konutlarda çocukların ‘Açıl susam açıl’ diyerek perdeleri oyun haline getirdiğini görüyoruz lakin bu özellik istenildiğinde pasif hale de getirilebiliyor. Tüm bu örnekleri çok bedelli sanatkarlarımızın konutlarına ve ömür alanlarına da uyguladık. Yalnız Türkiye’de değil, yurt dışındaki önemli lokasyonlar için de perde tasarımları yaptık” diye konuştu.

EVCİL HAYVAN SAHİPLERİNE ‘BAŞINA HİÇBİR ŞEY GELMEYEN TÜL’

Evcil hayvanı olan müşterileri için ‘Başına hiçbir şey gelmeyen tül’ ürettiklerini belirten  Güzel, “Decorhouse Perde olarak, meskenlerinde kedi, köpek besleyen müşterilerimizin tül perdelerine vakit zaman patili dostları ziyan verebiliyor. Perdelere tırnakları takıldığı için daima olarak perde masrafı yapmak istemeyen müşterilerimiz bu bahse tahlil bulmaya çalışıyor. Biz de müşterilerimizin memnuniyetini her vakit ön planda tutarak 28 yıldır bölümde ayakta kalan bir marka olarak bu mevzuya tahlil bulduk. Başına hiçbir şey gelmeyen tül ürettik, patili dostlarınızın tırnağı takıldığında perdeye gelen ziyanı elinizde düzelterek eski haline getirebiliyorsunuz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu