Ekonomi

İngiltere’den Rus şirket ve iş insanlarına yaptırım kararı

İngiltere hükümeti, Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın olduğu bilinen bazı isimlere ve bunların ilişkili olduğu şirketlere mali yaptırım uygulama kararı alındığını açıkladı.

İngiliz hükümetinden Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’nin Londra’ya yaptığı resmi ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada, insansız hava aracı, askeri araç üreticisi 6 Rus firmasına (CST, RT-Komplekt, Oboronlojistik, Universalmash, Lipetsk ve Topaz) katıldı. ve Ukrayna’ya karşı kullanılan ekipmanlara yaptırım uygulamıştır. dahil olduğu bildirildi.

Açıklamada, İngiliz hükümetinin mali yaptırım kararı aldığı isimler arasında Rusya Devlet Başkanlığı bünyesindeki Girişimci Hakları Kurulu Başkanı Boris Titov, en büyük özel şirketlerden Antipinsky’nin ortaklarından ve yöneticilerinden Nikolay Egorov da yer aldı. Yakın zamana kadar Rusya’daki petrol rafinerileri İngiliz hükümeti tarafından yönetiliyordu. Kremlin destekçisi olarak nitelendirilen Rus haber ajansı Regnum’un sahibi Sergey Rudnov’un olaya karıştığı belirtildi.

Petersburg’daki finans kuruluşu Bank Rossiya ve medya yayıncısı National Media Group’un ortakları Svetlana Krivonogikh ile Rus havacılık sektörü onarım ve bakım şirketi Aerostart’ın sahibi Viktor Myachin, Rus ilaç şirketi R’ye mali yaptırım uygulanmasına karar verildiği belirtildi. Pharm’ın Yönetim Kurulu Başkanı Alexey Repik, United Power Systems ve eski JSC Yönetim Kurulu Başkanı Evgeny Shkolov, yatırım şirketi Dolovaya Rossiya Başkanı Pavel Titov’un da yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana bin 300’den fazla Rus iş insanı ve bunlara bağlı şirket ve kurumlara yaptırım uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

ladik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu