Yaşam

Kadın derneğinin erkek başkanı kadına şiddet sorununu engelledi

Çınar Hanımlar Derneği Eskişehir Şubesi açıldı. Açılışta Eskişehir’de yayın yapan Es TV muhabiri Meltem Karakaş Kaya, Çınar Kadın Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Sema Nur Dilek’e kadına yönelik şiddetle mücadelede nasıl bir yol izleyeceklerini ve İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma konusundaki düşüncelerini sordu.

Dilek, “O konuya girmeyelim” deyince, Dilek’in yanındaki hanımefendi “İşin artistik tarafına bakalım” dedi. Ardından görüşmeye Çınar Kadın Derneği erkek başkanı Hüseyin Akın müdahale etti.

Ankara Şehir gazetesinin de sahibi olan Akın, muhabire tepki göstererek, “Önce bizi tanımanız gerekiyor. Önce ön yargılardan kurtulun. Önce kadın derneği derken dernek niyetini bırakın. ‘Kadınlardan oluşan bir dernek’ aklında.” Muhabirin “Sema hanımla konuşmak istiyorum” deyince Akın, “Feminist tavırla bir yere varamayız” dedi. Görüşmeye kendisinin müdahale ettiğini kabul eden Akın, “Mecburum çünkü her soruyu kabul etmiyoruz. Çünkü biz bir proje derneğiyiz.”

Muhabirin “Basına müdahale edemezsiniz” itirazına Akın, “Ben yaparım, nasıl yaparım? O soruyu yanıtsız bırakıyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu