Haber

Kılıçdaroğlu: Koltukta uzun süre oturmak, dibe vurmuş demektir

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’daki saldırının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü.

Antalyalılarla mitingde bir araya gelen Kılıçdaroğlu, “Olayları gerginleştiriyorlar. Toplumu birbirine kırdırmak istiyorlar. Provokasyonlara karşı her birimiz dikkatli olacağız. Bu ülkede kimse yalnız kalmasın. . Her birimiz sakince bakmalıyız. Terör örgütünün yardımına geldiler.”

Kılıçdaroğlu, “Erzurumlu bu işlere girmez. Ben Erzurum’u biliyorum. Oradaki provokasyonlar Erzurumlu kardeşlerimi üzdü. Bir avuç insan yaptı. Yapanları biliyoruz, yapanları biliyoruz. Uzun süre koltukta oturan kişi ortalığı dağıtır, bu nedenle koltuktan kalkamaz. .

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

SINIRLARIMIZ GEÇEN HANA DÖNÜŞTÜ: Kavga etmeye niyetimiz yok. Gelirlerse terör örgütleri işbirliği yapar diyor. Sen işbirlikçisin. Bütün hileleri yapan sensin. Bayrağımızı her şeyin üzerinde tutuyoruz. Her yerde, her ortamda halka doğruları anlatmak görevimizdir. Sınır, onurun yazarıdır. Sınırlarımız yoldan geçen hana döndü. Kemal Bey’in bir sözü var. En geç 2 yıl içinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi uğurlayacağız.

AKDENİZ’DE ÇIKABİLECEK YANGINLARA MÜDAHALE VERECEĞİZ: Cumhurbaşkanlığına bağlı 16 uçak var. 16 uçak sayacağım ve itfaiye uçakları alacağım. Tüm Akdeniz’de çıkabilecek yangınlara müdahale edeceğiz.

ERZURUM’DAKİ KARDEŞLERİMİ GÜNCELLEMEKTE OLAN PROVOKASYONLAR: İşleri geri çekiyorlar. Toplumu birbirine düşürmek istiyorlar. Her birimiz provokasyonlara karşı dikkatli olacağız. Bu ülkede kimse yalnız kalmasın. Her birimiz sakince bakmalıyız. Terör örgütüne güvenme noktasına geldiler. Erzurumlular bu işlere girmezler. Erzurum’u biliyorum. Oradaki provokasyonlar Erzurumlu kardeşlerimi üzdü. Bir avuç insan yaptı. Kimin yaptığını biliyoruz, kimin yaptığını da biliyoruz. Koltukta uzun süre oturanın ortalığı karışır, koltuktan kalkamaz. altında olduğu anlamına gelir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu