Yaşam

Kışın Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı?

SYORELL markası uzmanı dermatolog Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, özellikle kış sporlarını sevenlerin güneş koruyucu kullanımına daha fazla dikkat etmesi gerektiğini belirterek, en güvenli güneşten korunma hakkında bilgi veriyor.

Yaz kış fark etmeksizin güneş koruyucu kullanmanın hayati önem taşıdığına dikkat çeken SYORELL markası uzmanı dermatolog Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, soğuk havalarda cildinizin daha kuru ve hassas olabileceğine dikkat çekiyor.

GÜNEŞ KORUMASI DÖRT MEVSİM KULLANILMALIDIR

Çoğunlukla güneş yanıklarıyla ilişkilendirilen UVB ışınları kışın azalır ancak özellikle hava tabakasının daha ince olduğu yüksek rakımlarda yine de önemli bir risk oluşturur. Üstelik karlı bir ortamda ışınların yansıması yüzde 80’e kadar artıyor. Yani kışın azalan UVB ışınları yüksek rakımlarda tekrar artarken, kar nedeniyle ışınların daha güçlü yansımasıyla risk artıyor. Bu nedenle kışın azalan UVB etkisi yüksek rakımlarda ve karlı ortamlarda geçerli değildir. Kış aylarında yaşanan güneş yanıklarının nedeninin bu olduğunu söyleyen Haytoğlu, sözlerine şöyle devam ediyor: “Ayrıca erken cilt yaşlanması ve cilt kanseri ile ilgili olan UVA ışınları da basitçe bulutların arasından geçerek tüm süreç boyunca aynı yoğunlukta yeryüzüne ulaşıyor. yıl. Pencerelerden bile geçebildiği için iç mekanlarda ve arabalarda dahi risk oluşturmaktadır. Bu nedenle erken cilt yaşlanmasını ve cilt kanserini önlemek için en az 30 SPF’li güneş korumasına dört mevsim devam edilmelidir. “Cildinin nispeten ince olması nedeniyle kolaylıkla zarar görebilen göz ve dudak çevresi kesinlikle ihmal edilmemelidir.”

GÜNEŞ KREMİNDE EN GÜVENLİ VE RAHAT FİLTRE: YENİ MicNo® FORM ÇİNKO OKSİT MİNERAL UV FİLTRESİ

Güneşten korunmada iki tip filtre öne çıkıyor: kimyasal ve mineral. Mineral filtreler güvenilirliği ve geniş koruma spektrumu nedeniyle bebekler, hamileler, hassas ve lekelenmeye yatkın ciltler için tercih edilmektedir. SYORELL markası uzmanı dermatolog Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, mineral filtrelerin yeni geliştirilen formundan bahsediyor ve şunları ekliyor: “MicNo® form Çinko Oksit mineral UV filtre, güneşten korunmada kullanılan ve Avrupa Birliği inovasyon ödülüne layık görülen yeni bir teknolojidir. Nano formu kadar şeffaf ve klasik çinko oksit formu kadar güvenilirdir. Cilt altına nüfuz etmeyen bir yapıya sahip olan MicNo® form Çinko Oksit, ciltte beyazlık bırakmaz ve görünmez bir kalkan oluşturur. Bu sayede UV ışınları; Fiziksel bir bariyer görevi görür ve kimyasal filtrelerde olduğu gibi kimyasal bir yansımaya girmeden, sadece cilt yüzeyine oturarak ışığı yansıtır. Bu nedenle MicNo® form Çinko Oksit mineral filtreleri, tüm cilt tipleri için çok daha güvenli ve sağlıklı koruma sağlıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu