Haber

Konya’da öğrencilerin başlattığı Asma Ekmek kampanyasına destek geldi

Konya’nın Karapınar ilçesinde Çevreme Duyarlıyım ve Değerlerimi Koruyorum (ÇEDES) projesi kapsamında Vehbi Yurt İlkokulu öğrencileri tarafından başlatılan Asma Ekmek kampanyası vatandaşlardan destek gördü.

Minik öğrencilerin duyarlılığı vatandaşlardan tam destek alırken, Asılı Ekmek projesine hem veliler hem de vatandaşlar destek veriyor. Öğrenciler ailelerinden aldıkları parayı okulun yakınındaki fırına götürerek ihtiyaç sahiplerinin ekmek almasını sağlıyorlar. Fırın sahibi İbrahim Dikmen, öğrencilerin duyarlılığından etkilendiklerini, yazıyı gören vatandaşların da katkı sağladığını söyledi.

Vehbi Yurt İlkokulu Müdürü Feryat Çelik, öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren yardımlaşma ve dayanışmayı benimsemeleri amacıyla bu etkinliğin gerçekleştirildiğini belirterek, “Öğrencileri milli, manevi, insani ve manevi açıdan en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. ÇEDES kapsamında yürütülen proje, çocukların kendi yaşamlarına, fiziksel ve sosyal açıdan katkı sağlıyor.” “Dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacaktır. Öğrencilerimizin genç yaşta kendi harçlıklarını paylaşmaları önemli. Projenin uzun süre devam edeceğini düşünüyoruz” dedi. -KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu