Haber

Odunpazarı hayvan barınağında dehşet görüntüler

Odunpazarı hayvan barınağında dehşet görüntüler

Barınak değil, yasak ırklar için mevt kampı

ESKİŞEHİR – Eskişehir Odunpazarı Belediyesine ilişkin Süreksiz Hayvan Barınağına 2022 yılında getirilen ve sayıları 100’ü aştığı belirtilen yasaklı ırk köpeklerin öldüğü tez edilirken, kafeslerde bulunan köpeklerin halleri yürekleri sızlattı.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesine bağlı Süreksiz Hayvan Barınağına 2022 yılı içerisinde getirilen yasaklı ırk köpekler bakım altına alındı. Kent merkezinden toplanan yahut belediyeye sahipleri tarafından da teslim edilen köpekler bir mühlet sonra ölmeye başladı. 2022 yılı içerisinde Tabiat Müdafaa ve Ulusal Parklara resmi yazılarla gönderilen yalnızca yasaklı ırk ölen köpek sayısı ise 100’ün üstünde yer alıyor. Barınak içerisinde ölen birtakım köpeklerin fotoğrafları ise yürekleri sızlattı. Çok zayıf oldukları görülen ve bedenlerinde yara olan köpeklerin hangi kaidelerde bakıldığı ise soru işaretlerini beraberinde getirdi. Bilhassa ölen köpeklerin beton üzerindeki manzaraları görenlerin yansısına neden oldu.

Öte yandan 9 Mart 2022 tarihinde birebir barınakta çalışan bir misyonlu tarafından yaralı köpeği sürükleme imajları ortaya çıkmış, akabinde vazifeli farklı ünitede çalışmasına devam etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu