Haber

Sel 3 arkadaşı hayattan kopardı! Birbirlerine sarıldıktan saniyeler sonra akıntıya kapıldılar

İtalya‘da 20 yaşındaki Patrizia Cormos, 23 yaşındaki Bianca Doros ve 25 yaşındaki Cristian Molnar adlı üç arkadaş, sel sularına kapılarak hayatını kaybetti. Gençlerin çaresizce birbirine sarılarak bekledikleri son anları ise anbean cep telefonu kameralarına yansıdı.

İTALYA SU ALTINDA KALDI

Son haftalarda, fırtınalar ve şiddetli yağışlar Kuzey İtalya’nın birçok yerini su altında bıraktı. Acil durum ekipleri, insanları evlerinden kurtarmak için botlar kullandı ve birçok araba yollarda sular altında kaldı. Milano, iki nehrin taşması sonucu su altında kaldı.

BİRBİRLERİNE SARILDIKTAN SONRA SELE KAPILDILAR

3 arkadaş Premariacco Plajı’na arabayla giderek nehre inmişti. Şiddetli yağışın ardından su seviyesinin tehlikeli bir seviyeye yükseldiği nehirde mahsur kalan gençler, itfaiye tarafından kurtarılmaya çalışıldı ancak yapılan tüm müdahaleler yetersiz kaldı. Su seviyesi her geçen saniye etkisini giderek daha da artırdı. Dizlerine kadar suya batan 3 genç çaresiz bir şekilde birbirine sarılmaya başladı. Kısa bir süre sonra ise sele kapılarak gözden kayboldular.

“ONLARA İP ATTIK AMA SUYA KAPILIP GİTTİLER”

İtfaiye şefi Giorgio Basile, grubu kurtarmak için umutsuzca onlara bir ip attığını, ancak onların sel sularına kapılıp gittiklerini izlediğini söyledi.

“GÜNEŞLİ HAVADA GELDİLER NE OLACAĞINI BİLEMEDİLER”

Belediye başkanı Michele De Sabata, 3 genç arkadaş için taziye dileklerini iletti. Yerel halkın, nehrin nasıl hızlı değişebileceğini çok iyi bildiğini ve 3 arkadaşın güneşli havada geldiklerini, ne olacağını bilemeyeceklerini söyledi.

2 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ BULUNDU 1 KİŞİ ARANIYOR

2 ceset olay yerinden 1 kilometre uzaklıkta bulunurken diğer kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Yaşanan o acı olaydan geriye ise gençlerin ölmeden önceki son anları kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu