Haber

YKS başarısına DEÜ teşviki

İZMİR (İGFA) – Yetkin akademik kadrosu, ulusal ve uluslararası başarıları ile Türkiye’nin saygın eğitim kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Araştırma Üniversitesi (DEÜ), yüzdelere giren öğrencilere eğitim hayatlarında ve mesleklerinde destek sağlamak amacıyla karşılıksız burslar vermektedir. lisans programlarına kayıt yaptıran ve 2023 YKS sonuçlarındaki bölümlerinin puanına göre belirlenir. Üniversitenin bazı olanaklarından ücretsiz olarak yararlanma hakkı sunacağını taahhüt eder.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı burslarının yanı sıra; Üniversite olarak burs imkânı sunacaklarını ifade ederek, “Bu yıl Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavında ilk 100’e girecek ve Araştırma Üniversitemizi tercih edecek öğrencilerimize imkanlardan ücretsiz yararlanma imkanı sunacağız” dedi. bursun yanı sıra. konaklama ve yemekhanelerimizde ücretsiz öğle yemeği fırsatlarından yararlanacaklardır.

BAŞARILI KADINLARA BURS FIRSATI

Rektör Hotar, “Araştırma Üniversitemizin Denizcilik Bölümlerini tercih edecek olan kız öğrencilerimiz; Azmi, özverisi ve potansiyeli ile denizdeki kariyerlerinde fark yaratacağına inanıyoruz. Bu nedenle başlattığımız ‘Başarıya Yelken Açan Kadınlar’ burs programında 2023 YKS’de ilk 75 binde yer alan kadın denizcilerimize 4 yıl süreyle aylık 4.000 TL burs vereceğiz.

Rektör Hotar, DEÜ’nün de geleceğin uzman mühendislerini beklediğini belirterek, “Üniversitemizin Mühendislik Fakültesi, uluslararası standartlarda akredite edilmiş programları; Savunma Sanayii için Endüstri 4.0, TAI gibi önemli kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. YKS 2023’te ilk 100’de yer alan ve Mühendislik Fakültemizi tercih eden öğrencilerimize startup şirket kurma desteği vereceğiz. Geleceğin başarılı mühendislerine öğrencilik hayatlarında her türlü desteği sağlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu