Haber

Zelenskiy: “Bu hafta da kilit görevimiz enerjidir”

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy, ülkesinde Rus ataklarının ziyan verdiği güç altyapılarını tamirat çalışmalarının bu haftaki en kıymetli vazifelerinden biri olduğunu söyledi.

Zelenskiy gece saatlerine Telegram hesabından paylaştığı imajlı iletisiyle ulusa seslendi.

Rus kuvvetlerinin 23 Kasım’da Ukrayna’nın çeşitli bölgelerinde kritik güç altyapılarına düzenlediği füze akınları sonucu 12 milyon abonenin elektriksiz kaldığını belirten Zelenskiy, tamir çalışmaları sonucunda 6 milyona yakın aboneye elektrik hizmetinin yine verildiğini duyurdu.

Ülkesinin Kiev, Odessa, Dnipro, Vinnitsa ve Lviv bölgelerinde elektrik kesintilerinin sürdüğünü kaydeden Zelenskiy, sıkıntıları en kısa müddet içinde çözmek için uğraş sarf ettiklerini vurguladı.

Rus ordusunun ağır taarruzlar düzenlediği güç altyapılarını tamir çalışmalarının devam ettiğini lisana getiren Zelenskiy, “Bu hafta da diğer günlerde olduğu gibi kilit görevimiz enerjidir.” dedi.

Kiev belediyesine eleştiri

Elektrik, su, telefon ve internet teması üzere problemlere karşı ülke genelinde binlerce “Yenilmezlik Noktaları” kurulduğunu hatırlatan Zelenskiy, Kiev sakinlerinin, kelam konusu birtakım merkezlerin çalışmasından şikayetçi olduğunu aktardı.

Zelenskiy, “Bu akşam itibarıyla şehirde (Kiev) 600 bin abonenin elektriği kesilmiş durumda. Birçok Kiev sakini 20, hatta 30 saatten fazla elektriksiz kaldı. Ben belediyeden kaliteli işler bekliyorum. Kiev’deki Yenilmezlik Noktaları’na saygısızlık ettiği için kimse kimseyi affetmeyecek. Lütfen daha ciddi olun.” tabirlerini kullandı.

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy konuşmasında, halkı elektriği tasarruflu kullanmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu