Haber

Ankara lobisini sallayan iddia: CHP, Sadullah Ergin’in adaylığından çekilmesi için DEVA’dan farklı isim istedi

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kilitlenirken, 26 siyasi parti aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu.

SADULLAH ERGİN’İN ADAYLIĞI TEPKİLER YARATTI

CHP’nin YSK’ya sunduğu listede sürpriz bir isim daha yer aldı. Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in CHP Ankara 1’inci ilçeden aday gösterilmesi parti içinde tartışma yarattı.

CHP TEPKİLERE CEVAP VERDİ AMA…

CHP Parti Teşkilatı ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’e yönelik tepkilere yanıt veren Oğuz Kaan Salıcı, “Tepkiler olacak, tepkiler olacak. 2018’de ve ondan önceki seçimlerde oldu. düzeni değiştirir ve Türkiye’nin önünü açar” dedi.

ANKARA DÖNGÜLERİNİ HAREKET EDEN İDDİA

Salıcı’nın tepkisine rağmen CHP’nin konuyla ilgili harekete geçtiği iddiası Ankara lobisini ayağa kaldırdı. Partiye yakın kaynaklara göre CHP, Sadullah Ergin’in adaylığından çekilmesi için DEVA Partisi’nden farklı bir isim talep etti.

SADULLAH ERGİN SESSİZLİĞİ DE BOZDU

DEVA Parti kontenjanından CHP listelerine giren eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gazeteci Murat Çelik’e, “Millet İttifakı içinde DEVA Partisi adayıyım. DEVA’nın diğer adayları gibi CHP listesindeyim. , seçim işbirliği protokolü çerçevesinde. Bu DEVA’nın tasarrufu. CHP’yi suçlamayı doğru bulmuyorum” dedi.

haberbeydag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu