Haber

Hapishanede uyuşturucu ve silah bulundu, gardiyanlar tutuklandı

Cezaevlerindeki çatışmalarda en az 31 kişinin ölümüne yol açan Güney Amerika ülkesi Ekvador’da iki cezaevinde yürütülen soruşturmalarda yasaklı uyuşturucu ve silahlar ele geçirildi. İki gardiyan ve yedi cezaevi personeli gözaltına alındı.

Reuters haber ajansının haberine göre Ekvador Başsavcılığı 4 Ağustos Cuma günü yaptığı açıklamada, Guayaquil’de ülkenin en tehlikeli cezaevlerinden biri olarak fiyatlanan Penitenciaria del Litoral’ın da aralarında bulunduğu iki cezaevinde arama ve soruşturma yapıldığını, cezaevlerindeki bürolarda yasaklı uyuşturucu ve silahların bulunduğu öğrenildi. X (Twitter) hesabından açıklama yapan Başsavcılık, aramalarda uyuşturucu, ateşli silah, patlayıcı ve diğer mühimmatların bulunduğunu duyurdu.

HAPİSHANEDE 31 KİŞİ ÖLDÜ, DURUMU İNANILMAZ BELİRLENDİ

Ekvador Başsavcılığı, iki gardiyan, beş cezaevi yöneticisi ve diğer iki cezaevi personelinin uyuşturucuya bağlı kabahatler nedeniyle gözaltına alındığını açıklarken, SNAI cezaevi ajansı cezaevlerinde “bir takım yasaklanmış nesneler” bulunduğunu yazdı.

Temmuz ayında ülkedeki cezaevlerinde şiddet ve çatışmalar yaşanmış, Guayaquil’deki bir cezaevinde çeteler arasında çıkan çatışmada en az 31 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso, 25 Temmuz’da cezaevlerinde ‘olağanüstü hal’ ilan etti. (DIŞ HABER)

burhaniye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu